JAK NA INSTALACI

Do instalace nosných panelů Bulldog se můžete pustit sami podle jednoduchého návodu, nebo nechat naše zkušené kolegy, aby vše vyřešili za vás. Vyberte si sami, jaká varianta je pro Vás nejlepší.

POPTAT SYSTÉM "NA KLÍČ"
Image

Měření a popis místnosti

Nejprve si vyberte zdi, kam budete chtít systém instalovat. Připravte si metr, tužku a papír, kam si rozměry můžete poznamenat. Změřte si šířku a výšku každé zdi, kde se bude systém Bulldog montovat a případné vzdálenosti k zásuvkám, topení apod. Podle typu zdiva zvolte vhodný typ kotvicího materiálu (hmoždinky a vruty). Přesvěčte se, že ve zdi, kam chcete instalovat nosné panely Bulldog nevede v místě vrtání žádné elektrické vedení či vodovodní trubky.

Pro samotnou montáž si pak připravte vrtačku, vodováhu, montážní materiál (hmoždinky a vruty) a budete-li řezat, pak i pilku a tužku na vyznačení míst pro vrtání otvorů a v neposlední řadě i šroubovák.

Tip: Aku šroubovák udělá určitě lepší službu, než klasický.

Image

Příprava a montáž panelů

Pro maximální využití prostoru na zdi je ideální panely montovat ve výšce 30-60 cm nad zemí a vyskládat nad sebe 5-6 řad panelů. Panely Bulldog se přivrtají přímo do zdi a navazují se na sebe jednoduchým zasunutím do drážek. Získáte tak zeď, která bude mít až 244x186 cm. V případě, že je zeď kratší, uřízněte panel pilkou na železo, nebo kotoučovou pilou. Jde to snadno. Nebojte se, nemusíte mít řezy na milimetr přesně, protože konce osadíte zakončovací lištou, která jakoukoli nerovnost řezu zakryje. Panely lze také spojovat a prodloužit spojovací lištou. Pro 1 standardní panel Bulldog 244x31 cm využijete 24 vrutů a hmoždinek. Rozměřte si na zeď rozmístění vrutů podle jednoduchého nákresu a využijte vodováhu, vyvrtejte díry do zdi, nasuňte hmoždinky. Stejným způsobem rozměřte díry na panel a vyvrtejte. Pak už jen panely připevněte vruty na zeď.

Image

Připevnění dílů a jednotlivých komponent

Jednoduchým způsobem nasunete zobáček každého jednotlivého dílu do drážky panelu a zacvaknete. Platí pro všechny druhy dílů – háčky, háky, koše nebo police. Obdobně můžete díly sundat a změnit jejich pozici.

Image

Rozmístění dílů

Je to hra. Rozmístěte jednotlivé díly a komponenty tak, jak se Vám líbí. Zjistíte-li, že je potřeba díl přemístit jinam, jednoduše ho vysuňte z drážky panelu a přecvakněte na jiné místo. FLEXIBILITA A VARIABILITA je naše doména. Získáte tak perfektní přehledný úložný systém, pro všechny Vaše věci. Už žádný nepořádek.

Background image

Kotvení do zdi pro vysokou nosnost

Nosné panely se jednoduše přivrtají do zdi a zajistí tak vysokou stabilitu a nostnost celého systému. Jednotlivé nosné panely Bulldog se čtyřmi drážkami se do sebe navazují zasunutím do krajních drážek a opět přivrátím do zdi. Jeden nosný panel Bulldog udrží až 200kg. Můžete tak věšet, skoro vše, co vás napadne. 
Výhodou tohoto systému je jeho flexibilita. Komponenty je možné kdykoliv přemístit, přidat nebo ubrat, takže se systém snadno přizpůsobí jakýmkoliv změnám ve vašem životě. Ať už potřebujete více místa pro nástroje, nebo pro skladování sezónních potřeb, Bulldog závěsný úložný systém je vždy připraven. 

Image

Odborná montáž - nechte to na nás

A nebo to nechte celé na nás. Připravíme 3D projekt a zajistíme odbornou montáž ...

Chci to namontovat
Image

Potřebujete poradit nebo chcete nabídku?

Jana Neprášková

Obchodní manažerka